Rafał Okoniewski został nowym zawodnikiem GKM Grudziądz. Umowa została potwierdzona przez Główną Komisję Sportu Żużlowego. Zawodnik może wystąpić już w najbliższym meczu swojej drużyny. Spotkanie Nice Polskiej Ligi Żużlowej GKM Grudziądz - Polonia Bydgoszcz w niedzielę o godz. 13:45 w TVP Regionalna, TVP Sport i SPORT.TVP.PL!
Okoniewski do zespołu z Grudziądza miał dołączyć przed sezonem. Problemem był jednak obowiązujący kontrakt z PGE Marmą Rzeszów. Całą sprawą musiała się zająć Główna Komisja Sportu Żużlowego, która rozwiązała kontrakt zawodnika z winy klubu.
Wychowanek Polonii Piła może wystąpić w najbliższym meczu nowej drużyny już w niedzielę. O godzinie 14 w Grudziądzu rozpocznie się mecz GKM-u z Polonią Bydgoszcz, której zawodnikiem był Okoniewski w sezonach 2007 i 2008.
Okoniewski może okazać się brakującym ogniwem zespołu z Grudziądza, który przed sezonem był murowanym faworytem do walki o awans do ekstraligi. Zespół Roberta Kempińskiego jednak w dwóch pierwszych kolejkach kompletnie zawiódł. Na inaugurację przegrał z Carbon Startem Gniezno, a tydzień później uległ Orłowi Łódź.
Jeśli w najbliższą niedzielę, GKM nie zdobędzie punktów na własnym torze, może dojść do rewolucyjnych zmian w zespole.